Anasayfa / Yazılımlarım / C# / C# Gelişmiş Görüntü İşleme Uygulaması

C# Gelişmiş Görüntü İşleme Uygulaması

C# programlama dilinde emgucv,opencv kütüphanelerini kullanarak yazdığım görüntü işleme projemi tanıtayım.Projemde görüntü işlemede akla gelebilecek en popüler ve en ihtiyaç duyulan bazı işlemlere yer verdim.Özellikler şöyle;
-Seçilen resmi binary,median,sobel kenar algoritması,görüntü eşikleme uygulayarak ,water wave,sharp,gaussian sharp,sepia,smooth haline dönüştürmek için görüntü işleme adımlarını uygun algoritmalar uygulayarak tekrardan görüntü işleme yapılmış halde filtrelenmiş halde elde edebiliyoruz ve bilgisayarımıza görüntü işleme adımları ve seçimi uygulanmış uygun algoritmayla son halini kaydettirebiliyoruz.
-Seçilen veya yüklenen resme pikselleştirme,negatifleştirme,grileştirme uygulayarak son halini yine aynı şekilde görüntü işleme uygulanmış halde bilgisayarımıza kaydettirebiliyoruz.
-Kameradan alınan görüntüyü çekip durdurma,devam ettirme,kadraj alma,bilgisayara kaydetme işlemleri uygulayabiliyoruz.
-Görüntü işleme kütüphanelerini ve xml’lerini kullanarak Kameradan alınan görüntü üzerinde kaç yüz ve gözün olduğunu saydırabiliyoruz.Aynı şekilde bir resimdeki yüz sayısını yine görüntü kalitesinin iyiliğine göre tama yakın sonuç elde ederek kontrol ettirebiliyoruz.
-Seçilen veya yüklenen resmin üzerinde seçilen dikdörtgensel-karesel -dörtgensel alan içi uzaklık ölçümlerini yine görüntü işleme işlemleri yaparak hesaplatabiliyoruz.
-Bir klasörde seçilen herhangi bir resmin klavyeden girilen en boy değerlerine göre tekrardan boyutlandırılmasını sağlayabiliyoruz bu yeni boyutlanmış hali bilgisayara yine kaydettirebiliyoruz.Ayrıca seçili resmin aynı path’indeki tüm resimleri yine klavyeden girilen en boy oranında tüm klasör içeriğini değiştirebiliyoruz.Örneğin projeresimleri diye bir klasörümüz var 15 resim var ve biz 1’ini seçtik ve manuel en boy olarak 70 100 girdik sonra toplu boyutlandırma uygulanınca 15 resmi de 70-100 ebatlarında mevcut dosya yolunda kaydettirebiliyoruz.
-Herhangi bir resimde seçilen bir noktadan diğer bir noktaya kadar olan uzaklık dinamik bir şekilde hesaplandırılabiliyor .
-Seçilen bir resim üzerinde kırpma-kesme işlemleri uygulanabiliyor kırpılmış hal yine aynı şekilde bilgisayara kaydettirilebilmekte.
Projenin kaynak kodlarını ücretle satın almak için e- mail adresimden bana ulaşabilirsiniz.
E-mail adresim:fadlimertozdemir@gmail.com
Ayrıca başka ücretle yazdırmak istediğiniz c#,java uygulamaları ve php web siteleri için de bana ulaşabilirsiniz.
Projeden ekran görüntüleri ektedir.İnceleyebilirsiniz ..İyi çalışmalar dilerim.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

x

Check Also

C# Bilgi İşlem Teknik Destek Depo Otomasyonu(Veritabanlı)

C# Programlama Dilinde Mysql veritabanı kullanarak yazmış olduğum Bilgi İşlem Teknik Destek ...

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe
Wordpress Tema indir